UA piaskowiec.pl
☎ kontakt
☰ menu
Tel: 0048 75 789 40 12

Doradca techniczno-handlowy

od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00

Doradca technoczno-handlowy

Dorota Górecka


NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM

Jak zaimpregnować piaskowiec

Jak zaimpregnować piaskowiec

Impregnacja piaskowca to bardzo ważny element, jeżeli chcemy utrzymać nasz kamień w dobrym stanie. Nasza firma, nauczona doświadczeniem wybrała Remmers Funcosil WS, środek na bazie silikonu, który głęboko penetruje w kamień zabezpieczając go przed czynnikami atmosferycznymi jak i grzybami. Impregnat ten jest bezbarwny i bezzapachowy a impregnacja piaskowca tym środkiem nie stanowi najmniejszego problemu nawet dla nowicjuszy.

Jak właściwie zaimpregnować piaskowiec?

  1. Przed procesem impregnacji należy impregnowaną powierzchnię dokładnie wyczyścić z kurzu i brudu. Tutaj możemy użyć myjki ciśnieniowej, najlepiej z podgrzewaniem wody a następnie należy całkowicie osuszyć kamień,
  2. Impregnacja odbywa się za pomocą pędzla. Czynność tą wykonać dwukrotnie. Przy pierwszym nanoszeniu należy nanieść jak najwięcej środka, tak aby kamień głęboko nim nasiąknął. Należy odczekać – w zależności od temperatury zewnętrznej – od 2 do 5 minut, po czym nanieść środek ponownie.

Wydajność środka to ok. 0,8 l /m2.

Zaleca się powtarzanie impregnacji co pewien okres czasu, którego długość jest jednak zależna od rodzaju i przeznaczenia danego produktu z piaskowca, jak i miejsca i warunków w jakich się on znajduje.
Jednak nie później niż 12 miesięcy od czasu pierwszej impregnacji.
Piaskowiec powinien zostać zaimpregnowany, jeżeli zauważymy zielone wykwity bądź kamień będzie w szybkim tempie nasiąkał wodą.

tel.: 0048 75 789 40 12
doradcy techniczno-handlowi:
Doradca techniczno-handlowy
Biuro:
Praca zdalna:
Doradca techniczno-handlowy
Biuro:
Doradca klienta
Praca zdalna:
Szukaj w serwisie piaskowiec.pl
koszyk jest pusty
webmaster: